David Valíček

Dressinky s ovocnými octy – House dressink, medovo-hořčičný dressink, balsamicový vinaigrette

Tři druhy chutných dresingů z tří různých octů, díky kterým dokážete vyladit nejedno jídlo.

Bzenecký ocet Balsamico di Modena

Bzenecký ocet jablečný

Bzenecký Speciál na saláty

Ingredience

House dresing:

Medovo-hořčicový dresing

Balsamico vinaigrette

Příprava

House dresing:

Víno svaříme na polovinu celkového objemu. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutek od bílku. Žloutek smícháme se lžící dijonské hořčice a vyšleháme metličkou. Do směsi přidáme Speciál na saláty s chutí bylinek. Když máme víno svařené, pomalinku ho postupně přiléváme do žloutků a pokračujeme ve šlehání. Aby byl dresink hustší, přidáme trošku medu a olivového oleje. Na závěr osolíme a opepříme. Před podáváním dresink zachladíme v lednici, kde vydrží minimálně 2 týdny.

Medovo-hořčicový dresing

V míse smícháme dvě lžíce hrubozrnné hořčice, 2 lžíce medu, osolíme, opepříme a přidáme i jablečný ocet. Pro zjemnění chuti můžeme použít trošku citronové šťávy nebo kůry. Na závěr do směsi vmícháme i trošku kurkumy, pro jemnou žlutou barvu. Tento dresink se výborně hodí třeba ke kuřecím paličkám, řízečkům nebo i klasicky do salátu.  

Balsamico vinaigrette

V míse smícháme dvě lžíce medu, dvě lžíce oleje, a stejné množství octa Balsamico di Modena. Osolíme, opepříme, zamícháme a máme hotovo!

TIP ŠÉFKUCHAŘE: Všechny dressingy si můžete připravit do malých skleniček a nechat v lednici. Máte je tak vždy po ruce, ať už k masu nebo třeba do salátů. Vydrží vám takhle minimálně dva týdny.


AUTOR RECEPTU

Pracoval vedle kuchařů, kteří se pyšní michelinskou hvězdou, při vaření a servisu jídel nakoukl do světa bohatých, slavných a důležitých v několika zemích světa. Teď provozuje restauraci a zábavné kurzy vaření v ostravském Food Atelieru.

Více jejích receptů


Burg Ocet s.r.o.
U Bzinku 409
696 81 Bzenec
IČ: 27669947

tel.: +420 518 384 037

obchod@burggroup.eu