Rady a tipy

Čištění octem v prádelně

Jak vám může ocet pomoct v prádelně? Velmi dobře, a díky biologické odbouratelnosti navíc i šetrně vůči přírodě. 

Mrkněte na pár tipů pro vaši prádelnu:

Změkčuje prádlo

Přidejte trošku octa do nádobky, kam se dává přípravek na máchání, před zapnutím pračky. Ocet změkčí prádlo a zneutralizuje zbytky pracího prášku.

Uvolňuje pračku

Ocet odstraňuje z pračky zbytky mýdla a tuku, mastnotu a vodní kámen, prodlužuje tak životnost vašeho přístroje.

Postup:

  1. Vyčistěte filtr pračky.
  2. Nalijte do bubnu pračky cca 300 – 400 ml octa.
  3. Zapněte nejdelší prací program na nejvyšší teplotu.
  4. Po ukončení mycího programu vyčistěte gumy vaší pračky a otřete vnitřek bubnu, odstraníte tak zbytky mýdla.
  5. Na závěr ještě vytřete buben pračky hadrem, namočeným v čisté vodě.

Odstraňuje skvrny od trávy

Připravte roztok z octa a vody, kde budou 3 lžíce octa na 1L vody. Nechte oděv namočený v roztoku po dobu 2-3 hodin a pak jej vyperte jako obvykle. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Nepoužívejte na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna. Pro odstranění intenzivních skvrny nejen od trávy smíchejte půl hrnku octa s horkou vodou. Prádlo nechte v roztoku namočené přes noc a poté vyperte jako obvykle.

Stabilizuje barvy

K udržení barev, které mají tendenci blednout, přidejte hrnek octa do pračky před praním. Poté vyperte jako obvykle. Nepoužívejte na acetátové tkaniny, protože může narušovat vlákna.

Odstraní skvrny z deodorantu nebo antiperspirantu

Kombinace potu a deodorantu zajistí, že skvrny z podpaždí na vašem tričku jdou obtížně odstranit. Samotný prací prášek často nestačí. Připravte si sklenku octa a sklenku vlažné vody, poté obsahy obou sklenek smíchejte. Do této směsi dejte tričko a ručně jej properte, dokud skvrna nezačne mizet. Na závěr dejte tričko do pračky a vyperte ho s běžným prostředkem na praní. Výsledky jsou lepší, pokud odstraníte skvrnu do 24 hodin. Při intenzivnější skvrně přidejte i trochu octa do pračky před praním.

Odvápní žehličku

Dejte ocet s vodou 1:1 do zásobníku na vodu a nechejte napařit 5 minut nebo použijte tlačítko odvápnění. Zásobník poté několikrát propláchněte čistou vodou pro odbourání octového odéru.

Čistí šňůry na prádlo

Bydlíte v blízkosti silnice či komína? Pak smogový spad či saze ulpívají i na prádelní šňůře. Zbavte se jich snadněji pomocí směsi octu a vody 1:1.


Burg Ocet s.r.o.
U Bzinku 409
696 81 Bzenec
Czech Republic

tel.: +420 518 384 037

obchod@burggroup.eu